Skip to main content

Elvis, Elvis Elvis!

Elvis, Elvis, Elvis! - 2026

Vi presenterar stolt en av Europas största hyllnings-konserter – till den odödliga musikikonen Elvis Presley – med tre av världens främsta tolkare, i den nya magiska föreställningen, Elvis, Elvis Elvis!

Showen gjorde enorm succé hösten 2024 men är nu tillbaka med en ny spännande show som bl.a. innefattar den senaste och mest avancerade animations-tekniken!

På roll-listan hittar vi ”Sveriges Elvis”; Henrik Åberg som tog Sverige med storm 1995 med sin tolkning av ”Blue Hawaii”. Vidare hittar vi Paul Larcombe ifrån England som blivit rankad #1 i Europa och som nyligen blev nominerad till världsmästar-titeln! Ett tredje inslag i föreställningen är publikens favorit; Josh Whittall som gjorde stor succé under förra turnén. Hans träffsäkra röst är och förblir ett mysterium; Är det Elvis anno 1965 som sjunger? Slutligen hittar vi Jerry Carlson (bl.a. känd från The Legends) som även här bjuder på ett explosivt framträdande!

Följ med på den största hyllningen till Elvis Presley sedan ”Elvis On Screen” – Detta med världsberömda och dem mest träffsäkra tolkningarna – samlade i en och samma show!

Föreställningen är producerad av välkända succé-producenten Jerry Carlson.

Fritextsökning
Plats På- och avstigning Avresa Hemkomst
Sala Resecentrum Hpl I 13:30
Avesta Busstation 14:15 01:05
Hedemora Gussarvsgatan 14:35 00:45
Säter Busstation 14:50 00:30
Borlänge Resecentrum 15:15 00:05
Falun Resecentrum 15:35 23:45

AvresaAvreseortDestinationLediga platserFrån pris
21/11BussElvis, Elvis Elvis! På Gävle konserthus Mer än 81 495:-Boka
Resekalender
AvresaDestinationPris från
13/3Kryssning med Birka till Mariehamn från 785:-
Kontakta oss
Tobbes Resor på Instagram